145 SUPSKED/APOSTELSKED

SUPSKED/APOSTELSKED, daterad 1673, mässing.
- Skick:Ålders och bruksslitage.
- Storlek:L 14,5 cm
- Proveniens:Ur Börje Vedelövs samlingar, Oskarshamn.
| Utrop | 2 000 - 3 000 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |