331 LJUSSTAKAR

LJUSSTAKAR, ett par, barock, mässing, 1700-tal, oktagonal fot, Sverige.
- Skick:En ljuspipa med skada.
- Storlek:H 15,5 cm
- Proveniens:Ur Börje Vedelövs samlingar, Oskarshamn.
| Utrop | 1 500 - 2 000 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |