Laddar...

334 LJUSSTAKAR

LJUSSTAKAR
  • LJUSSTAKAR
  • LJUSSTAKAR
  • LJUSSTAKAR
  • LJUSSTAKAR
  • LJUSSTAKAR

LJUSSTAKAR, ett par, barock, mässing, 1700-tal, oktagonal fot, Sverige.

  • Skick:En ljuspipa med skada.
  • Storlek:H 15,5 cm
  • Proveniens:Ur Börje Vedelövs samlingar, Oskarshamn.

Utrop1 500 - 2 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK
Knutson&Bloom Auktioner logo
Kontakt

Knutson & Bloom Auktioner

Baron Rappes Väg 28

363 41 Braås

0709-11 36 14

info@knutsonbloomauktioner.se

Följ oss