Laddar...
335 LJUSSTAKE

LJUSSTAKE, mässing, barock, 1700-tal, Sverige, profilerad ljuspipa
- Skick:Ålders och bruksslitage.
- Storlek:H 11,5 cm
- Proveniens:Ur Börje Vedelövs samlingar, Oskarshamn.
| Utrop | 800 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |