63 BÄGARE

BÄGARE
  • BÄGARE
  • BÄGARE
  • BÄGARE
  • BÄGARE
  • BÄGARE
  • BÄGARE
  • BÄGARE

BÄGARE, glas, graverad dekor av Karl XII's monogram, Henrikstorps glasbruk, tidigt 1700-tal.

  • Skick:Repor i botten, ålders och bruksslitage.
  • Storlek:H 10, D 9 cm
  • Proveniens:Ur Börje Vedelövs samlingar, Oskarshamn.

Utrop12 000 - 15 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK
Knutson&Bloom Auktioner logo
Kontakt

Knutson & Bloom Auktioner

Baron Rappes Väg 28

363 41 Braås

0709-11 36 14

info@knutsonbloomauktioner.se

Följ oss