75 SMÖRASK

SMÖRASK, glas, graverad dekor, med hänklar, 1800-tal.
- Skick:Ålders och bruksslitage, lock saknas
- Storlek:H 9,5, L 15 cm
- Proveniens:Ur Börje Vedelövs samlingar, Oskarshamn.
| Utrop | 1 000 - 1 500 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |