148 VINGLAS

VINGLAS, 10 st, 1900-tal, slipad dekor, gröntonat glas (5 ljusa, 5 mörka).
- Skick:Smärre ytslitage
- Storlek:H 11,5 cm
- Proveniens:Ur Börje Vedelövs samlingar, Oskarshamn.
| Utrop | 800 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |