72 GLAS

GLAS, 3 st, snarlika, med slipad och graverad dekor, empire, 1800-talets första hälft.
- Skick:En med nagg vid mynningen.
- Storlek:H 10,4-13 cm
- Proveniens:Ur Börje Vedelövs samlingar, Oskarshamn.
| Utrop | 1 500 - 2 000 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |